Miesięczne Archiwa: sierpień 2015

Volkswagen Transporter

images (61)Jeden z najbardziej znanych Volkswagenów. Dostawczy van produkowany jest od 1950r. aktualnie produkowana jest 5 generacja tego modelu. Pierwszy model otrzymał przydomek ‘Bulli’. Samochód ten stał się sławny przede wszystkim przez to, że stał się ulubionym samochodem ruchy hipisowskiego. Następne wersje przestały już być kojarzone z hipisami, a stały się typowo samochodami dostawczymi. Często wykorzystywane były także jako karetki pogotowia lub inne pojazdy służb miejskich. Samochody te produkowane są nie tylko w Europie, ale także w Brazylii czy Meksyku.

Popularność Volkswagena Transportera nie maleje, a właściciele firm dostawczych czy budowlanych często decydują się na zakup właśnie tych samochodów. W sumie wyprodukowano już około 10mln sztuk transporterów. Do wyboru nowego transportera mamy mnóstwo silników. Samochody te produkowane są także w Polsce, w Poznaniu. Są one z tego względu bardzo popularne w naszym kraju. Oprócz tego, że cechuje je długa historia i popyt na ten samochód, pojazdy te wykonane są bardzo starannie i wytrzymują wiele lat dużej eksploatacji.

Pomimo tego, że samochód nie należy do najtańszego przedstawiciele grupy samochodów dostawczych, ma on swoich zwolenników, i nie zapowiada się na to, że popyt na niego zacznie maleć. Koncern nie zakłada także, że w najbliższym czasie miałby zaprzestać produkcji tych samochodów. Miłośnicy Volkswagena Transportera nie muszą się więc bać, że nagle zabraknie ich na rynku światowym.

Volkswagen New Beetle

pobrane (29)Każdy pamięta chyba Volkswagena Garbusa, który zawładnął nie tylko Europą ale i całym światem. Produkowany był on w latach 1938-2003. To fenomen, że samochód produkowany był aż tak długo. Łącznie wyprodukowano ponad 21mln tych samochodów. Fenomenem tego samochodu był jego niecodzienny wygląd. Malutki samochodzik szczególną popularność poza Europą, zdobył w Brazylii. Produkcję zatrzymano, gdyż w 2003roku produkcja bardzo zmalała. Ostatni garbus otrzymał imię El Rey i trafił do muzeum Volkswagena w Wolfsburgu.

Jego następcą jest Volkswagen New Beetle. Produkowany jest on jednak poza Europą, tylko w Meksyku. Do 2010roku została zakończona produkcja na rynek USA, a do końca roku 2011 ma zostać wstrzymana produkcja tych samochodów na rynek europejski. Samochód nie zdobył niestety takiej popularności jak jego poprzednik.

Wbrew pozorom ludzie wolą kupić 50-letnie garbusy, niż nowe wersje Volkswagena. Pomimo tego, że samochodzik był skonstruowany dość przyzwoicie, nie osiągnął on szczytów sprzedaży. Stare garbusy nadal dobrze cenią się na rynku jak na tak sędziwe samochody. Coraz częściej jednak możemy spotkać się z prawdziwymi miłośnikami, którzy kupuję te samochody a następnie poddają je naprawom i próbą przywrócenia do świetności. Niektóre z nich po kilku zmianach wyglądają na naprawdę piękne samochody, a miłośnicy chwalą się nimi na zlotach ogólnopolskich i europejskich. Miłośników tych samochodów na całym świecie jest naprawdę dużo.

Volkswagen Passat

images (62)Volkswagen passat, to obok Golfa jeden z najbardziej znanych i najczęściej kupowanych modeli tego koncernu. Jest to samochód klasy średniej, który produkowany jest przez niemiecki koncern od 1974r. jak na razie w produkcji znalazło się 7 rodzajów Passatów. Zaczęło się od Passata B1, produkowanego w latach 1974-1981. Jego następcą było Passat B2 którego produkcja przypadła na lata 1981-1987. Dużą popularność na rynku wśród społeczeństwa zyskały wersje B3 i B4. Producent oferował samochody z wieloma wersjami silników. Producent zdecydował się także na kilka wersji wyposażenia. Różniły się one diametralnie, a było ich naprawdę dużo. Passat B5 i B5 FL zdobył naprawdę dużą popularność. świetnie skonstruowane auto w rozsądnej ceny przyciągnęło uwagę wielu ludzi.

Do dzisiaj możemy spotkać się z wieloma samochodami tego typu poruszającymi się po europejskich i nie tylko europejskich drogach. Następny model, B6 zmienił już nieco charakter. Już na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że samochód ten jest naprawdę komfortowy i elegancki. Pięknie skonstruowany przyciąga wzrok wielu miłośników motoryzacji.

Przyznać trzeba, że przy wszystkich wersjach silników samochód ten sprzedaje się świetnie. Produkowany w latach 2005-2010, przyniósł wiele korzyści dla producenta. Od 2010roku produkowany jest Volkswagen Passat B7. Piękny samochód, jednak nie może jeszcze tak przebrnąć przez rynek jak jego poprzednik.

Volkswagen Golf

pobrane (30)Jeden z najbardziej znanych samochodów Volkswagena. Volkswagen Golf, jest jednym z najczęściej kupowanych samochodów w Europie, szczególnie środkowej. Producenci wypuścili jak do tej pory siedem rodzajów Golfa, stworzonych przez konstruktorów. Golf 1, zrewolucjonizował rynek. Był produkowany przez prawie 10lat. Pierwszy samochód zjechał z taśmy produkcyjnej w 1974r. jego następna wersja, produkowana była w latach 1983-1992. Przez cały ten okres z taśm produkcyjnych zjechało około 6.3mln Golfów II. Największą popularnością cieszył się chyba jednak Golf III. Produkowany był przez prawie 12lat. Stworzono wiele wersji. W sumie było ich około 50.

Jest to naprawdę dużo z tym, że niektóre wersje produkowane były na rynek niemiecki, inne na rynki zagraniczne. Golf III zdobył naprawdę wielką popularność. Wytrzymały, ekonomiczny i tani. To były najważniejsze zalety. Był on produkowany aż do 2003r. z przeróżnymi wersjami silnikowymi. Najmocniejszy miał pojemność 2.9l i moc aż 190KM. Osiągał prędkość nawet do 230km/h. następne wersje Golfa nie przyciągały już takiej uwagi miłośników motoryzacji. Aktualnie produkowana jest jego 6 odsłona.

Mały dodatkiem był Golf Plus, który produkowany jest od 2005r. jest to minivan, jednak nie cieszy się on aż tak wielką popularnością. Ogółem Golfy to często spotykane samochody na europejskich drogach. Jest to idealny samochód dla młodych kierowców, uczących się sztuki prowadzenia samochodu.

Audi A1

pobrane (31)Najmniejszy samochód Audi. Model A1, to samochodzik, którym można poruszać się bez przeszkód po zatłoczonym mieście. Jest on idealny dla samotnej kobiety albo starszych ludzi, którym zależy na ekonomii, ekologii i oszczędności. Samochód nie jest zbyt popularny, ponieważ nie grzeszy atrakcyjnością. Miłośnicy Audi wolą oczywiście inne modele, które są piękne, duże, potężne oraz dysponują rozsądnie stworzoną mocą do danego typu auta.

W wyposażeniu podstawowym nowi właściciele Audi A1, otrzymają centralny zamek z funkcją Autolock, czyli kierowanie zamkiem przy pomocy kluczy. Innymi funkcjami są elektryczne lusterka zewnętrzne, które są także podgrzewane. W podstawowym wyposażeniu są także zintegrowane światła dzienne i szyby termoizolacyjne. W dodatkowym wyposażeniu możemy otrzymać światła tylne w technice LED, światła przeciwmgielne czy zawieszenie sportowe.

Jeżeli dopłacimy, możemy otrzymać także klimatyzację w wersji manualnej lub automatycznej. Sam samochód nie jest zły, ponieważ silniki oferowane w tych samochodach, przy jego gabarytach i wadze, posiadają naprawdę dużą moc. Samochód produkowany jest w Belgii w Brukseli. Do wyboru mamy dwa typy nadwozia. Możemy zdecydować się na 3-drzwiowe lub 5-drzwiowe hatchbacki. Silniki są w 4 wersjach, a skrzynie biegów dostępne są w 3 możliwościach. Wybrać można zatem skrzynie 5, 6 lub 7 biegową z systemem S-Tronic. Napęd oczywiście nastawiony jest na przednią oś.

Audi R8

images (63)Piękny sportowy model Audi. Prototyp prezentowany był w 2003r na targach we Frankfurcie. Premiera samochodu odbyła się natomiast w roku 2006 w Paryżu. W sprzedaży i produkcji jest od 2007r. ceny są nieosiągalne dla większości społeczeństwa. Audi R8, to jeden z najbardziej wyczekiwanych sportowych samochodów. Wysokie osiągi, piękna konstrukcja i wiele innych elementów wpływa na to, że samochód zachwyca miłośników na całym świecie. Oprócz swojego sportowego charakteru auto to, zostało skonstruowane tak, aby był ciche, komfortowe i idealnie nadające się do codziennego użytkowania.

Początkowo można było zakupić Audi R8 z silnikami w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to silnik 4.2l, V8 i aż 420KM. Już przy tym silniku i świetnej konstrukcji samochodu kierowca może rozwijać niesamowite prędkości. Drugi silnik V10, posiada moc aż 525Km przy pojemności 5.2l. Druga wersja różni się nie tylko silnikiem, ale także zderzakiem tylnym i układem wydechowym. W 2010roku, pokazano nowe wersje, z innymi silnikami. Przede wszystkim zwiększono ich moc. Z 420KM moc zwiększono do 430KM, a z 525 aż do 560KM w wersji GT. Chętni na zakup tego samochodu mają do wyboru dwie wersje nadwozia. Jedna z nich to dwudrzwiowa wersja coupe, a druga to dwudrzwiowy kabriolet. Oprócz świetnej konstrukcji i zmodyfikowanych silników Lamborghini Gallardo, Audi R8 charakteryzuje się także wieloma świetnymi dodatkami, takimi jak tekstylny dach spydera, który rozkłada się automatycznie w 19s.

Audi Q7

pobrane (32)Niemiecki koncern samochodowy Audi, specjalizuje się nie tylko w samochodach sportowych. Konstruktorzy tej marki stworzyli świetnego SUV-a. Chodzi oczywiście o piękny, potężny samochód – Audi Q7. Samochód ten produkowany jest od 2005r. do wyboru mamy kilka wariantów silnika. Silnik o najmniejszej pojemności posiada 3l i 240KM. Silnik o największej pojemności czyli 6l, posiada aż 500KM. Widać zatem, że oprócz pięknego wyglądu, dużej przestronności w samochodzie, pojazd ten posiada dużo mocy. Wielu marzy o tym samochodzie. Elegancki i ekstrawagancki samochód. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jego zakup. Ceny są dość wysokie, jednak płacimy nie tylko za markę, ale za idealnie wykonany samochód. Na ulicach dostrzegać możemy coraz więcej tych samochodów, ponieważ majętni ludzi przekonują się coraz bardziej właśnie do tych produktów. Podstawowe wyposażenie tego samochodu jest naprawdę bogate. Można oczywiście zainwestować w wersję bardziej luksusową a tym samym nasze Audi będzie jednym z najpiękniejszych samochodów jeżdżących po ulicach. Ten model Audi naprawdę zachwyca wszystkich miłośników motoryzacji.

Pomimo ceny której żąda od kupców dealer Audi, na samochód ten nie zmniejsza się popyt a nowe modele ciągle zjeżdżają z taśm produkcyjnych. Jego największym konkurentem w dziedzinie niezawodnych SUV-ów, są tylko samochody Volvo i BMW. Ceny nie różnią się tak bardzo, ale chodzi przede wszystkim o charaktery danych samochodów. Granice między nimi są naprawdę znikome.

Audi TT

pobrane (33)Audi to bardzo znana marka samochodowa na całym świecie. Model Audi ‘TT’, to mały sportowy samochodzik, którym zachwyca się wielu posiadaczy i miłośników motoryzacji. Mały samochód najlepiej dla dwóch osób, świetnie sprawuje się w miejskich klimatach. Szybki, zwrotny i bardzo dobrze się go prowadzi.

To cechy idealnego samochodu na miejskie ulice. Wbrew pozorom samochód ten produkowany jest na Węgrzech a nie rodzimych Niemczech. Samochody te produkowane są od 1998r. pierwszy model Audi TT typu 8N, produkowany był od 1998 do 2006r. samochód bazował na wspólnej płycie podłogowej co Skoda Octavia lub Volkswagen Golf. Audi TT 8N dostępne były z 7 wersjami silników. Były to dość popularne samochody ze względu na małą dostępność takich właśnie samochodów na rynku. Przy takich prędkościach zużycie paliwa jest naprawdę niskie.

Następną wersją Audi TT, było Audi TT typu 8J produkowane od 2006r, do dnia dzisiejszego. Samochód ten cechuje się pięknym wyglądem i sportowym oraz agresywnym charakterem. Cechuje go duża popularność wśród młodych i bogatych, ze względu na swoje piękno. To naprawdę piękny samochód. Do wyboru mamy także 7 rodzajów silnika. Możemy postawić na silnik 1.8l ze 160KM, albo postawić na silnik 3.2l z 250KM. Dzięki świetnym rozwiązaniom w innych kwestiach, samochód ten ma świetne osiągi, i robią one wrażenia na wszystkich miłośnikach motoryzacji, a szczególnie małych sportowych aut.

Opel tigra

pobrane (44)Jeden z najmniejszych samochodów wyprodukowanych przez koncern Opla. Produkowany był on na podstawie Opla Corsy B. Zostały zapożyczone kokpit, silnik oraz płytę podłogową. Samochód ten produkowany był w latach 1994-2009r. Tigra A produkowana była w Hiszpanii w fabryce w Saragossie. Z linii produkcyjnych zjechało 250 728 sztuk. Dostępne był nie tylko na rynkach europejskich, ale także w Brazylii, Australii i Wielkiej Brytanii. Dla samochodu dostępne były dwa rodzaje silników, oba benzynowe. Jeden to silnik o pojemności 1.4l z mocą 90KM i drugi o pojemności 1.6l który posiada moc 106KM. Od 2004roku produkowany był Opel Tigra Twin Top. Produkowany był on we Francji. Niestety w 2009roku Opel postanowił o zamknięciu produkcji, ze względu na brak zainteresowania tym samochodem i spadkiem popytu. Społeczeństwa europejskie smagane były przeróżnymi kryzysami. W portfelach coraz mniej pieniędzy, wiele krajów poważnie zagrożonych własnymi zadłużeniami. Cena tego Opla była zbyt wysoka, jak i wielu innych samochodów. Koncern nie planuje wznowienia produkcji Tigry, jednak nie jest powiedziane, że do produkcji nie wejdzie mały samochód coupe. Wątpliwe jest raczej to, że odniesie on znaczący sukces na rynku motoryzacyjnym. Wbrew temu, że samochód nie jest produktem doskonałym, na całym świecie ma swoich zwolenników i miłośników. Istnieją także fankluby tego samochodu oraz organizowane są zloty właścicieli tych pojazdów.

Opel corsa

pobrane (34)Aby koncern przynosił zyski, musi wprowadzać na rynek coraz to nowsze samochody, które przede wszystkim trafią w szeroką gamę odbiorców. Dlatego koncern Opla postanowił na rynek wypuścić najmniejszy samochód jak do tej pory, Opla Corsę. W tamtych czasach w Europie zaczęło wzrastać zapotrzebowanie na samochody małe i ekonomiczne. Oczywiście chcieli oni rozszerzyć swój rynek, dlatego za ponad 2mld marek niemieckich zbudowali nową fabrykę w Hiszpanii. Od samego początku Corsa stało się bardzo popularnym samochodem. Dużo ludzi, szczególnie kobiety zaczęły inwestować w te małe samochodziki. Samochód produkowany jest od początku lat 80-tych. Pierwszy model Corsa A, produkowany był nieco ponad 10lat. Produkowany był w Niemczech i Hiszpanii. W Hiszpanii w pierwszym samochodzie zjeżdżającym z linii produkcyjnej usiadł król Juan Carlos I. większą popularnością cieszyła się Corsa w wersji B, produkowana w latach 1993-2004. Była ona bardzo popularna, a dużo tych samochodów jeździ aż do teraz na europejskich drogach. W Corsie typu B, zaczęto kombinować z silnikami. Aż do teraz można znaleźć na rynku samochody z przeróżnymi silnikami. Pomimo sukcesu tego samochodu, koncern postanowił wypuścić nową wersję Corsy. Tak więc od 2000r, na rynku można było kupić Opla Corsę typu C. produkowany był jednak tylko przez 6lat. Tym samym od 2006r, produkowany jest Opel Corsa D. wbrew pozorom nie jest już tak popularny jak pierwsze modele Corsy.