Jak będą rozwijały się hybrydy?

images (31)Rozwój motoryzacji został w ostatnich latach nieco osłabiony przez kryzys. Przez to większość firm motoryzacyjnych nieco spowolniła pracę na wydawaniem nowych modeli samochodów. Dlatego też w Polsce i na świecie raczej trwa produkcja modeli samochodów, które są już w użytku, natomiast wprowadzanie nowych modeli zostało nieco spowolnione. Nic więc dziwnego, że rozwój pojazdów hybrydowych również zostaje powoli spowolniony, przez co hybrydy nie rozwijają się tak szybko jak było to jeszcze widoczne w latach poprzednich, co nie znaczy, że nie rozwijają się wcale.

Dlatego też opracowywane obecnie napędy hybrydowe dążą do tego, aby całkowicie zminimalizować udział silnika spalinowego w samochodzie, obecnie w najlepszych pojazdach hybrydowych jest to udział siedemdziesiąt do trzydziestu na korzyść spalinowego napędu, jednak dąży się do tego, aby co najmniej sytuacja ta się odwróciła.

Niektóre koncerny zresztą wprowadziły już pojazdy, które spalin praktycznie nie używają, przez co są to pojazdy wyłącznie elektryczne. Widać zatem, że mimo kryzysu rozwój napędów hybrydowych jest widoczny, szczególnie teraz, kiedy istnieje coraz większe zapotrzebowanie na napędy elektryczne, ze względu na cenę oraz topniejące zasoby ropy naftowej.

Zostaw odpowiedź