Jaki samochód hybrydowy wybrać?

pobrane (27)Obecnie praktycznie wszyscy więksi producenci samochodów starają się o to, żeby posiadać kilka modeli samochodów hybrydowych. Jednak z pewnością pewnym pionierem w tego typu samochodach jest oczywiście Toyota. To właśnie Toyota jako pierwsza wprowadziła do użytku pojazdy hybrydowe, były to oczywiście, a może raczej są to bardzo popularne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych modele Toyota Prius. Oczywiście w przypadku tego samochodu możemy głośno mówić o początkowym falstarcie natomiast później o olbrzymim sukcesie.

Głównie dlatego, że Toyota model tego samochodu poprawiła i obecnie jest to chyba najlepsza hybryda występująca na rynku. Bardzo mocno w rynek samochodów hybrydowych weszły również dwie inne firmy, japoński Lexus oraz francuski Citroen. Obydwie te firmy bardzo dużo wysiłków poświęciły w wyprodukowanie modeli samochodów hybrydowych, przy czym Citroen posiada już w swojej ofercie model, który jest całkowicie pojazdem elektrycznym, co sprawia, że w pewien sposób wyprzedził on konkurencję.

Do stawki powoli dołączają również takie marki jak Honda, Renault czy też Peugeot, widać zatem, że rynek europejski będzie niedługo miał sporo samochodów hybrydowych do wyboru, byleby były to pojazdy wysokiej klasy.

Zostaw odpowiedź