Rozwój pojazdów hybrydowych

images (35)W ciągu ostatnich dwunastu lat, praktycznie każdy koncern motoryzacyjny postawił bardzo dużo na rozwój napędów hybrydowych w swoich samochodach. Obecnie hybrydy są w modzie, zatem coraz więcej osób kupuje pojazdy hybrydowe, przez co koncerny motoryzacyjne muszą w jakiś sposób reagować na potrzeby rynku, dlatego też koncerny bardzo chętnie weszły w rynek hybrydowy. Rozwój hybryd jest obecnie bardzo duży, głównie dlatego, że większość fabryk produkujących samochody otrzymuje olbrzymie dofinansowania na rzecz rozwoju napędu hybrydowego.

Obecnie zresztą mamy już samochody całkowicie pozbawione spalin, czyli samochody, w których nie występują już silniki spalinowe, lecz jedynie występują silniki elektryczne. Jak wiadomo zatem, napędy hybrydowe zostały tak bardzo rozwinięte, że praktycznie każdy, kto tylko może jest w stanie taki pojazd sobie kupić, przede wszystkim cena takich pojazdów nie jest już duża, natomiast zaawansowane prace skutkują tym, że silniki elektryczne w samochodach mają coraz lepsze osiągnięcia.

Początkowo silnik elektryczny wspomagała silnik spalinowy w około pięciu procentach, dziś często nawet w siedemdziesięciu procentach całej jazdy, co jest wynikiem naprawdę godnym podziwu, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Zostaw odpowiedź